© 2020 BeCREO Technologies sp. z o.o.

Kodowanie dla dzieci: gra z aplikacją do nauki programowania

Scottie Go! Labyrinth to gra przeznaczona nie tylko dla najmłodszych. Nawet starsze dzieci znajdą tu dla siebie ciekawe zadania, stworzą programy i poznają podstawy programowania. W naszej grze język programowania ustępuje miejsca nauce programowania blokowego, które jest podstawą sztuki kodowania. 

Gra Scottie Go! Labyrinth pozwala na zabawę, ale też naukę podstawowych pojęć programistycznych i logiki programowania w sposób niezwykle przystępny, łącząc aplikację z tradycyjną grą planszową.

Zabawka Roku 2019!

Kategoria: nagroda dzieci

unnamed

Aplikacja do nauki programowania i bloczki do tworzenia programów - czyli jak to działa?

Scottie Go! Labyrinth to typowa gra edukacyjna a jednocześnie świetna zabawa która pozwala na tworzenie programów i naukę takich podstawowych pojęć nauki kodowania jak instrukcja, parametr i pętla. Gracz rozwinie umiejętność logicznego myślenia oraz  rozwiązywania skomplikowanych problemów mając do dyspozycji 52 zadania o rosnącym poziomie trudności, które zostały umieszczone w aplikacji do programowania Scottie Go! Labyrinth.

Zabawa z kodowaniem to pomoc bohaterowi gry, którym jest sympatyczny kosmita Scottie. Podczas międzygwiezdnej podróży Scottiemu zabrakło kryształów zasilających jego statek i musi awaryjnie lądować na nieznanej asteroidzie.

Żeby pomóc Scottiemu odnaleźć i zebrać kryształy gracz musi zainstalować na telefonie lub tablecie aplikację Scottie Go! Labyrinth i pokierować jego ruchami, układając program ze specjalnych bloczków w kształcie puzzli znajdujących się w pudełku. Następnie ułożony program należy zeskanować za pomocą aplikacji do nauki programowania Scottie Go! Labyrinth, a kosmita wykona go na ekranie urządzenia. W ten sposób dzieci przekonają się, jak przyjazna, ciekawa i łatwa jest nauka programowania i czy ułożyły program prawidłowo.

bloczki_scottie_go_labirynt_PL

Zadania w aplikacji zawierają wiele przygód, Gracz zapoznaje się z zadaniem i analizuje je. Planuje sekwencje poleceń, które sprawią, że Scottie w odpowiednim momencie podskoczy, ominie przeszkody, podniesie obiekt, uruchomi urządzenie, a nawet użyje teleportów i zrealizuje cele zadania.

Po wykonaniu prawidłowo wszystkich zadań, Scottiemu, któremu udało się już zebrać wszystkie kryształy, do zasilenia jego statku, uda się oczywiście wrócić do domu!

Niezwykła gra do nauki kodowania

Zaangażowanie różnych zmysłów: ruchu, wzroku i dotyku sprawia że gra do nauki kodowania dla dzieci w innowacyjny sposób umożliwia dzieciom programowanie, wspomaga rozwój cech motorycznych, uczy logicznego myślenia, oraz sprzyja pracy w grupie koleżanek i kolegów.

Pudełko zawiera:

  • 57 kartonowych bloczków do układania programów
  • Instrukcję
  • Kod licencyjny do zainstalowania aplikacji na 2 urządzeniach
Minimalne wymagania systemu:

system Android w wersji 4.1.2 lub nowszy, procesor dwurdzeniowy 1.2 GHz, tylna kamera

Minimalne wymagania systemu:

System iOS w wersji 8 lub nowszej, iPhone 5S lub nowszy, iPad czwartej generacji lub nowszy