© 2020 BeCREO Technologies sp. z o.o.

Zdalna i stacjonarna nauka programowania

Scottie Go! Dojo to innowacyjny i unikatowy system do nauki programowania przeznaczony dla szkół i instytucji edukacyjnych. Możliwość programowania na ekranie, zastosowana w aplikacji oraz funkcjonalność platformy pozwaląją na prowadzenie zajęć stacjonarnie jak i na realizację nauczania zdalnego.

System składa się z aplikacji oraz Platformy Scottie Go!

Platforma Scottie Go! umożliwia zarządzanie licencjami, tworzenie i zarządzanie kontem instytucji edukacyjnej, kontami nauczycieli i profilami uczniów, oraz organizowanie uczniów w grupy projektowe lub klasowe.

Aplikacja Scottie Go! Dojo zaprojektowana w atrakcyjnej formule gry, jest kreatorem zadań dla głównego bohatera gry – sympatycznego kosmity Scottiego. To bezpieczne narzędzie edukacyjne zgodne z obowiązującą podstawą programową kształcenia ogólnego jest adresowane dla uczniów od 6 do 15 roku życia. Znajduje zastosowanie w szkołach jak i pozostałych placówkach edukacyjnych w trakcie interaktywnych zajęć informatycznych, technicznych jak i na innych przedmiotach, realizując proces myślenia komputacyjnego. Wspiera zdobywanie licznych kompetencji kluczowych: doskonalenie myślenia logicznego i matematycznego, komunikację i współpracę w grupie, poszukiwanie niestandardowych rozwiązań problemów oraz kreatywne myślenie.

Aby korzystać z kreatora zadań wymagany jest zakup licencji i rejestracja na Platformie.

Kreatywne kodowanie ze Scottie Go! Dojo

W aplikacji Scottie Go! Dojo, nauczyciel i uczniowie mogą według własnych pomysłów, mogą projektować plansze i zadania dla

Scottiego oraz określać ich trudność i złożoność. Nauczyciel tworząc zadania dostosowuje je do wiedzy i możliwości poznawczych uczniów. Zadania ułożone dla Scottiego w aplikacji rozwiązuje się za pomocą bloczków programistycznych na dwa sposoby:

  • z wykorzystaniem Edytora Kodu w aplikacji (programowanie na ekranie),
  • skanując bloczki programistyczne z pudełka gry Scottie Go! EDU.

Praca z aplikacją Scottie Go! Dojo odbywa się z wykorzystaniem komputera, tabletu lub innego urządzenia mobilnego, a także w systemie BYOD (można wykorzystać własne urządzenia mobilne uczniów).

Unikatową cechą Platformy Scottie Go! jest synchronizacja w chmurze danych z urządzeń (konta, profile, zadania) oraz zarządzanie grupami i profilami przez nauczyciela.

Twórcze wykorzystanie aplikacji Scottie Go! Dojo

Nauka programowania dla dzieci z interaktywnym systemem Scottie Go! Dojo, umożliwia zarówno nauczycielom jak i uczniom kreatywne wykorzystanie własnych zadań stworzonych w aplikacji. Każde ułożone zadanie otrzymuje unikatowy kod QR, który pozwala na szybkie i sprawne dzielenie się zadaniami w szkole, klasie i na dowolnych zajęciach z nauki programowania. System to również możliwość organizowania konkursów szkolnych i międzyszkolnych. Kody QR zawierające zadanie do rozwiązania można wydrukować, wyświetlić na tablicy, przesłać mailem lub umieścić na portalach społecznościowych. Dzięki zastosowaniu kodów QR nauczyciel może szybko skorzystać z gotowych, lub przygotować i przesłać uczniom własne zadania do rozwiązania w domu lub wykorzystać je w preferowanym dla siebie modelu pracy grupowej, również uczeń może sam zaprojektować planszę, w ramach zadania domowego.

Dla nauczycieli przygotowaliśmy zestaw materiałów takich jak:

  • Instrukcja dla nauczyciela,
  • Instrukcja skrócona dla uczniów,
  • Zeszyt Zadań – 40 zadań na 4 poziomach trudności.
Minimalne wymagania systemu:

32- lub 64-bitowy system wersji 7/8/10, 2 GB pamięci RAM, procesor dwurdzeniowy 1.33GHz, kamera internetowa USB (2Mpx z autofocusem)

Minimalne wymagania systemu:

System w wersji 4.1.2 lub nowszy, procesor dwurdzeniowy 1.2 GHz, tylna kamera

Minimalne wymagania systemu:

System w wersji 8 lub nowszej, iPhone 5S lub nowszy, iPad czwartej generacji lub nowszy