© 2020 BeCREO Technologies sp. z o.o.

System do nauki programowania umożliwiający prowadzenie zajęć na odległość

Scottie Go! Dojo to innowacyjny i unikatowy system  do nauki programowania przeznaczony dla szkół. Składa się z aplikacji, platformy online do zarządzania nauką programowania w szkole oraz bloczków programistycznych do druku. System umożliwia nauczanie na odległość.

Platforma Scottie Go! umożliwia nauczycielowi zarządzanie licencjami, tworzenie i zarządzanie kontem instytucji edukacyjnej, kontami nauczycieli i uczniów, organizowanie uczniów w grupy projektowe lub klasowe a także zapisywanie zadań i postępów uczniów na platformie online, co pozwala na skuteczną ewaluację ich postępów i wiedzy.

Aplikacja Scottie Go! Dojo zaprojektowana w atrakcyjnej formule gry, będąca kreatorem zadań dla głównego bohatera gry – sympatycznego kosmity Scottiego jest bezpiecznym narzędziem edukacyjnym zgodnym z obowiązującą podstawą programową kształcenia ogólnego i jest adresowana dla uczniów od 6 do 15 roku życia. Znajduje zastosowanie w szkołach jak i pozostałych placówkach edukacyjnych w trakcie interaktywnych zajęć informatycznych, technicznych jak i na innych przedmiotach, realizując proces myślenia komputacyjnego. Wspiera zdobywanie licznych kompetencji kluczowych: doskonalenie myślenia logicznego i matematycznego, komunikację i współpracę w grupie, poszukiwanie niestandardowych rozwiązań problemów oraz kreatywne myślenie.

Kreatywne kodowanie z kreatorem zadań Scottie Go! Dojo

W aplikacji Scottie Go! Dojo, uczniowie samodzielnie lub wspólnie z nauczycielem, według własnych pomysłów, projektują mapy i zadania dla Scottiego oraz określają ich złożoność i trudność. Nauczyciel może również przygotować zadania oraz dostosować ich parametry do wiedzy i możliwości uczniów Zadania rozwiązuje się za pomocą kartonowych bloczków w kształcie puzzli, z których uczniowie układają programy które Scottie wykona na ekranie. Uczniowie mogą zacząć przygodę z kodowaniem z dowolnego miejsca, pobierając bloczki do druku, będące elementem służącym do nauki kodowania dla dzieci.

Do układania programów dla Scottiego można też wykorzystać kartonowe bloczki z gry Scottie Go! EDU – gry edukacyjnej z interaktywnym kursem programowania dla dzieci i młodzieży.

Praca z aplikacją Scottie Go! Dojo odbywa się z wykorzystaniem komputera, tabletu lub innego urządzenia mobilnego a także w systemie BYOD (można wykorzystać własne urządzenia mobilne uczniów).

Unikatową cechą platformy online Scottie Go! jest synchronizacja w chmurze danych z urządzeń (konta, profile, zadania) oraz zarządzanie grupami i profilami przez nauczyciela.

Nauka kodowania dla dzieci z aplikacją i na platformie online

Nauka programowania dla dzieci z interaktywnym systemem Scottie Go! Dojo umożliwia zarówno nauczycielom jak i uczniom kreatywne wykorzystanie zadań stworzonych w aplikacji Scottie Go! Dojo. Każde ułożone zadanie otrzymuje generowany automatycznie kod QR. Ta wyjątkowa funkcjonalność pozwala na szybkie i sprawne dzielenie się zadaniami w szkole, klasie i na dowolnych zajęciach z nauki programowania. Daje również możliwość organizowania konkursów szkolnych i międzyszkolnych. Kody QR zawierające zadanie do rozwiązania można wydrukować, wyświetlić na tablicy, przesłać mailem lub umieścić na portalach społecznościowych. Dzięki zastosowaniu kodów QR nauczyciel może szybko skorzystać z gotowych, lub przygotować i przesłać uczniom własne zadania do rozwiązania w domu lub wykorzystać je w preferowanym dla siebie modelu pracy grupowej, również uczeń może sam zaprojektować planszę, w ramach zadania domowego.

Dla nauczycieli przygotowaliśmy zestaw materiałów takich jak:

  • zeszyty zadań dla uczniów zawierające 40 zadań,
  • kolorowanki,
  • instrukcję w formie Przewodnika.

Bloczki do modułów I-V

Bloczki do modułów VI-X

Minimalne wymagania systemu:

32- lub 64-bitowy system wersji 7/8/10, 2 GB pamięci RAM, procesor dwurdzeniowy 1.33GHz, kamera internetowa USB

Minimalne wymagania systemu:

System w wersji 4.1.2 lub nowszy, procesor dwurdzeniowy 1.2 GHz, tylna kamera (2Mpx z autofocusem)

Minimalne wymagania systemu:

System w wersji 8 lub nowszej, iPhone 5S lub nowszy, iPad czwartej generacji lub nowszy