© 2020 BeCREO Technologies sp. z o.o.

Scottie Go! to gra do samodzielnej nauki programowania w domu dla dzieci od 6 roku życia

Nauka programowania jest jedną z kluczowych i najbardziej pożądanych umiejętności XXI wieku. Z naszą grą dzieci zdobywają liczne, tak bardzo ważne dla ich przyszłości kompetencje oraz umiejętności: poznają podstawy programowania, uczą się rozwiązywania skomplikowanych problemów i logicznego myślenia.

Uczymy podstaw programowania poprzez zabawę z bezpieczną i przyjazną grą, zawierającą elementy grywalizacji, dzięki czemu dzieci mogą rozwiązywać zawarte w niej zadania z zapałem i w skupieniu przechodzić kolejne poziomy gry, śledząc sukcesy swojej pracy i poznając tajniki podstaw programowania.

Bohaterem gry jest sympatyczny kosmita Scottie, którego pojazd ulega zniszczeniu nad Ziemią a jego części spadają na wszystkie kontynenty, Zadaniem gracza jest pomóc Scottiemu w zdobyciu części zamiennych, żeby mógł wrócić do domu.

Losy kosmity zależą od grających i od ich umiejętności kodowania, które zdobywają podczas tworzenia programów do wykonania przez bohaterów gry. Gamifikacja gry nie pozwala na nudę. To doskonała nauka i zabawa, pełna przygód grywalizacja zarówno samodzielnie, jak i z przyjaciółmi, rodzeństwem lub razem z całą rodziną.

Nauka programowania dla dzieci z kosmitą Scottiem

Do nauki programowania ze Scottiem potrzebne jest własne urządzenie do zainstalowania na nim aplikacji Scottie Go! (komputer, smartphone lub tablet) oraz pudełko z grą Scottie Go! zawierające specjalne bloczki w kształcie puzzli do programowania.

Naukę programowania dzieci mogą zacząć od nauki konkretnego języka, ale warto, na początek poznać zasady programowania blokowego. W naszej grze  uczymy schematu blokowego, używając specjalnych bloczków za pomocą których gracze układają programy (polecenia), które bohaterowie gry będą wykonywali w aplikacji.

bloczki_scottie_go_PL

Aplikacja służy do zapoznania się z zadaniem, które musi wykonać Scottie, zeskanowania ułożonych z bloczków programów i sprawdzenia ich poprawności. Po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu, gracz wybiera zadanie i układa program z bloczków, który jest jego rozwiązaniem. Następnie skanuje bloczki wykonując zdjęcie lub rejestrując wideo. Po zeskanowaniu bloczków Scottie wykona ułożony przez gracza program na ekranie urządzenia.

Gra zawiera 60 zadań o rosnącym poziomie trudności. Przygody Scottiego na wszystkich kontynentach pomagają opanować takie  podstawowe pojęcia niezbędne do kodowania jak: instrukcja prosta i złożona, parametr, pętla, instrukcja warunkowa, zmienne i funkcje.

W każdym pudełku znajduje się dokładna instrukcja obsługi  i specjalny kod licencyjny potrzebny do pobrania i uprawniający do zainstalowania aplikacji 3 urządzeniach.

Zabawę i naukę ze Scottie Go! możesz zacząć od Startera Mini.

Uzyskaj dostęp do 12 pierwszych zadań z pełnej wersji gry i rozwiąż je za pomocą załączonych w zestawie bloczków.

Minimalne wymagania systemu:

Windows: 32- lub 64-bitowy system wersji 7/8/10, 2 GB pamięci RAM, procesor dwurdzeniowy 1.33GHz, kamera internetowa USB (2Mpx z autofocusem)

Minimalne wymagania systemu:

system Android w wersji 4.1.2 lub nowszy, procesor dwurdzeniowy 1.2 GHz, tylna kamera

Minimalne wymagania systemu:

System iOS w wersji 8 lub nowszej, iPhone 5S lub nowszy, iPad czwartej generacji lub nowszy