© 2020 BeCREO Technologies sp. z o.o.

Nauka kodowania dla dzieci

Scottie Go! Basic to gra do nauki kodowania i programowania w przedszkolu dla dzieci od 4 roku życia.

Dzieci zdobywają podstawowe umiejętności niezbędne w nauce kodowania poprzez zabawę i wspólne rozwiązywanie zadań w ciekawy, angażujący i przyjazny sposób.

Zabawy ruchowe, rozwój motoryki i polisensoryczne poznawanie świata poprzez naukę kodowania i programowanie działań bohatera gry – Scottiego to najważniejsze atuty naszej gry do nauki kodowania dla przedszkolaków.

Gra powstała we współpracy z nauczycielami o wieloletnim doświadczeniu w pracy z dziećmi i jest zgodna z najnowszymi zdobyczami światowej metodyki.

Kodowanie w przedszkolu z kosmitą Scottiem

Nauka kodowania w przedszkolu z grą Scottie Go! Basic niesie ze sobą konkretne korzyści edukacyjne dla dzieci, takie jak: opanowanie sztuki budowania algorytmów, ćwiczenie rozumowania matematycznego, możliwość tworzenia własnych elementów gry i aktywności ruchowe zawarte w licznych zabawach oraz umiejętność pracy w grupie i kształcenia reguł społecznych.

W nauce kodowania pomaga przedszkolakom przyjazny kosmita Scottie, jego pojazd w wyniku awarii rozsypuje się na klika części, które spadają na różne kontynenty. Nasza gra to wiele godzin nauki i zabawy oraz wymagających pomysłowości problemów do rozwiązania, szereg wyzwań i kreatywnych zadań do wykonania aby Scottie mógł naprawić swój pojazd i wrócić do domu.

Dzieci muszą pomóc Scottiemu zdobyć części zamienne do pojazdu kosmicznego, programując ruchy bohaterów za pomocą specjalnych bloczków i zdobywając w ten sposób umiejętności programistyczne.

Gra Scottie Go! Basic składa się z aplikacji, którą należy pobrać, oraz ze specjalnych, kartonowych bloczków do nauki kodowania, planszy do układania zadań, żetonów, nakładek tematycznych, kart wyzwań a wszystko zorganizowane w pudełku i dwóch lnianych woreczkach.

Specjalnie zaprojektowane bloczki zostały wyposażone w piktogramy i liczmany dla dzieci młodszych oraz podstawowe opisy dla kształcenia czytania globalnego. W zestawie znajdują się również cyfry i znaki „+” i „-„ dla kształcenia kompetencji matematycznych. Za pomocą kartonowych bloczków dzieci tworzą programy do zadań które musi wykonać Scottie i w ten sposób poznają podstawowe pojęcia programistyczne takie jak: instrukcja prosta i złożona, parametr i pętla.

Aplikacja wspiera nauczyciela oraz dziecko i służy do wyznaczenia zadania do rozwiązania i sprawdzenia poprawności ułożonych z bloczków programów skanując je poprzez wykonanie zdjęcia lub nagranie wideo.

bloczki_scottie_go_basic_PL

Po ułożeniu z kartonowych bloczków programu Nauczyciel wraz z dziećmi skanuje go za pomocą smartphona lub tabletu, a bohater gry – Scottie wykonuje zadanie na ekranie urządzenia.

Jeśli program został napisany poprawnie i Scottie wykona zadanie, na ekranie pojawią się 3 gwiazdki. Jeżeli na ekranie pojawią się 2 lub 1 gwiazdka, oznacza to, że ułożony program może być krótszy (należy go zoptymalizować). Gdy zadanie zostanie wykonane nieprawidłowo można ponownie ułożyć jego rozwiązanie.

Nauka i zabawa z grą do nauki kodowania Scottie Go! Basic może odbywać się również bez użycia aplikacji – tak, jak z tradycyjną grą planszową. Zadania dla Scottiego układane są wtedy na planszy z wykorzystaniem żetonów i nakładek, a ułożony z bloczków program dzieci wykonują za pomocą drewnianych pionków Scottiego.

Grając na planszy można wykorzystywać karty wyzwań, które rozwijają kreatywność dzieci i dają możliwość tworzenia nowych i modyfikacji ułożonych zadań i programów. Karty, to również znakomite rozwiązanie w pracy z dziećmi zdolnymi, zapewniające dodatkowe godziny zabawy i nauki z grą Scottie Go! Basic.

Aplikacja do gry nazywa się Scottie Go! Edu i zawiera 91 zadań. Kod licencyjny zawarty w pudełku gry Scottie Go! Basic umożliwia korzystanie z pierwszych 24 zadań i pozwala na zainstalowanie aplikacji na 3 urządzeniach równocześnie. Wykorzystanie wszystkich 91 zadań z aplikacji umożliwia tylko gra Scottie Go! EDU.

Pracę z grą można rozszerzyć o bloczki magnetyczne, które służą zwizualizowaniu rozwiązań zadań na tablicy magnetycznej i pomagają omówić je krok po kroku.

Gra do nauki kodowania Scottie Go! Basic pozwala na realizację zajęć w różnych miejscach, przy różnych okazjach, na różnych urządzeniach i na wiele sposobów.

Po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu, nie jest wymagany dostępu do Internetu podczas prowadzenia zajęć co sprawia, że mogą się one odbywać praktycznie w dowolnym miejscu, zarówno przy stoliku jaki i na dywanie, a nawet na świeżym powietrzu.

Zawartość pudełka:

 • Rozkładana plansza (strona letnia i zimowa) o wymiarach 8 na 12 kwadratów,
 • 42 żetony: przeszkody, woda, pomosty, kępy, przedmioty do zebrania.
 • 47 klocków do układania programów,
 • 52 karty wyzwań do modyfikowania ułożonych programów.
 • Przewodnik Nauczyciela z zadaniami i ich rozwiązaniami.
 • 3 drewniane pionki, oraz 6 naklejek postaci Scottiego,
 • Zestaw czystych klocków, żetonów i kart do dowolnego uzupełnienia.
 • Instrukcja zestawu Scottie Go! Basic z opisem pracy.
 • Kod licencyjny
 • 2 lniane woreczki do organizowania klocków.
 • Plastikowa wytłoczka do odkładania wszystkich elementów zestawu w pudełku.

Elementy gry Scottie Go! Basic zawarte w pudełku są wykonane z bezpiecznych, ekologicznych  papierowych i drewnianych, a zarazem trwałych materiałów. Dodatkowo po wpisaniu kodu licencyjnego nauczyciel może pobrać następujące materiały:

 1. Przewodnik nauczyciela z rozwiązaniami wszystkich zadań.
 2. Zestaw wszystkich plansz z zadaniami, które mogą być wykorzystywane do przygotowania i realizacji zajęć.
 3. Materiały graficzne, w tym karty pracy zorganizowane w Teczce Nauczyciela
 4. Program pracy i scenariusze z zabawami ruchowymi oraz wskazówkami metodycznymi.
 5. Pomysły na ciekawe aktywności.

Pracę ze Scottie Go! Basic możesz rozszerzyć o Magnetyczne Bloczki do programowania, dzięki którym zaprezentujesz rozwiązania zadań całej klasie.

Minimalne wymagania systemu:

32- lub 64-bitowy system wersji 7/8/10, 2 GB pamięci RAM, procesor dwurdzeniowy 1.33GHz, kamera internetowa USB (2Mpx z autofocusem)

Minimalne wymagania systemu:

System w wersji 4.1.2 lub nowszy, procesor dwurdzeniowy 1.2 GHz, tylna kamera

Minimalne wymagania systemu:

System w wersji 8 lub nowszej, iPhone 5S lub nowszy, iPad czwartej generacji lub nowszy