© 2020 BeCREO Technologies sp. z o.o.

Programowanie w szkole dla dzieci i młodzieży

Scottie Go! Edu to gra edukacyjna z interaktywnym kursem programowania dla dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat, zgodna z polską podstawą programową i zawierająca obudowę metodyczną.

Dla nauczycieli prowadzących zajęcia z programowania z naszą grą przygotowaliśmy pełne scenariusze lekcyjne, obejmujące wszystkie grupy wiekowe dla których gra jest przeznaczona. Zajęcia i kursy z programowania dla dzieci i młodzieży mogą być prowadzone według Przewodnika Nauczyciela. Wszystkie zadania pozwalają uczniom zdobyć podstawowe umiejętności niezbędne do nauki języków programowania.

Nauczyciel otrzyma od nas również karty pracy ucznia co pozwoli mu na ocenę jego wiedzy, umiejętności i kreatywności na każdym etapie nauki.

Przewodnik Nauczyciela i karty pracy można pobrać używając klucza licencyjnego zawartego w pudełku.

Nauka programowania ze Scottiem

Scottie Go! Edu to doskonały pomysł na zajęcia z programowania. Nasza gra to nie tylko nauka programowania dla dzieci i młodzieży ale również nauka logicznego myślenia, kreatywności, podejmowania decyzji, myślenia matematycznego i problemowego. Podczas prowadzonych zajęć uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu kodowania i uczą się podstawowych pojęć programistycznych takich jak: instrukcja prosta i złożona, parametr, pętla, instrukcja warunkowa, zmienne, funkcje.

Nauka programowania dla dzieci i młodzieży z naszą grą jest przyjazna dzięki zastosowania mechanizmu grywalizacji w 91 zadaniach na 10 poziomach trudności.

Język programowania dla dzieci

Jest wiele języków programowania, ale naukę programowania najlepiej rozpocząć od programowania blokowego. Uczymy dzieci programowania za pomocą specjalnych, kartonowych bloczków w kształcie puzzli z których tworzą one własne komendy programistyczne dla bohaterów gry. Pojazd Scottiego w wyniku awarii spada na ziemię a dzieci muszą pomóc mu go naprawić, żeby mógł wrócić do domu.

bloczki_scottie_go_edu_PL

Nauka programowania dla dzieci z kosmitą Scottiem

Zbieranie części zamiennych rozrzuconych na wszystkich kontynentach to zadania dla uczniów zawarte w aplikacji Scottie Go! EDU która służy również do zeskanowania rozwiązania ułożonego z bloczków.

Po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu, uczeń wybiera zadanie i układa program z bloczków, który jest jego rozwiązaniem (to programowanie aktywności Scottiego). Następnie skanuje ułożone bloczki wykonując zdjęcie lub rejestrując wideo. Scottie wykona na ekranie ułożony program. Każdy program rozpoczyna się od bloczka START i kończy bloczkiem KONIEC. Między nimi uczeń wstawia bloczki z poleceniami, z których część wymaga dodania parametru, np. ilości kroków, które bohater musi pokonać. Bloczki umożliwiają również wchodzenie w interakcje z dodatkowymi postaciami i obiektami. Jeśli program został ułożony poprawnie i Scottie wykona zadanie w aplikacji to na ekranie pojawią się 3 gwiazdki. Jeżeli na ekranie pojawią się 2 lub 1 gwiazdka, oznacza to, że program należy zoptymalizować. Aplikacja informuje o nieprawidłowym rozwiązaniu zadania i zachęca do jego poprawy aby przejść na kolejny poziom.

Taka kreatywna formuła gry łączy nowoczesny świat technologii z podstawowym kursem nauki programowania w celu osiągnięcia jak najlepszych umiejętności i zdobycia wiedzy niezbędnych do odkrywania kolejnych języków programowania.

Do rozpoczęcia przygody z nauką programowania potrzebny jest smartphone lub tablet do zainstalowania aplikacji Scottie Go! EDU oraz pudełko z grą Scottie Go! EDU. W każdym pudełku znajduje się klucz licencyjny pozwalający na zainstalowanie aplikacji na 3 urządzeniach. Jedno pudełko wystarcza dla 1-3 uczniów, którzy mogą korzystać z niego wspólnie.

Po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu, nie jest wymagany stały dostęp do Internetu podczas prowadzenia zajęć co sprawia, że mogą się one odbywać w dowolnym miejscu.

Pracę z grą można rozszerzyć o bloczki magnetyczne, które służą zwizualizowaniu rozwiązań zadań na tablicy magnetycznej i pomagają omówić je krok po kroku.

Programowanie dla dzieci na zajęciach

Zajęcia z programowania można prowadzić dzieląc uczniów na kilkuosobowe grupy. Każda grupa powinna mieć swoje pudełko z grą oraz urządzenie do skanowania bloczków.

Bohater gry i jej fabuła zapewniają zarówno ciekawą naukę jak i świetną zabawę nie tylko w szkole, ale też na warsztatach, zajęciach dodatkowych i pozalekcyjnych, kursach i w szkołach programowania.

Jesteśmy znanym zarówno w Polsce jak i na świecie producentem gier edukacyjnych do nauki programowania dla dzieci. Nasze produkty powstały w oparciu o wiedzę i doświadczenie  nauczycieli prowadzących zajęcia z nauki programowania dla dzieci i młodzieży. Uzyskaliśmy wiedzę od prowadzących warsztaty, kursy i szkoły programowania i przełożyliśmy ją na nasze gry edukacyjne.

Pudełko z grą Scottie Go! EDU zawiera:

  • 179 kartonowych klocków
  • Kod licencyjny
  • Organizer
  • Planszę do układania klocków
  • Instrukcję

Pracę ze Scottie Go! Edu możesz rozszerzyć o Bloczki Magnetyczne do programowania,
dzięki którym zaprezentujesz rozwiązania zadań całej klasie.

Minimalne wymagania systemu:

32- lub 64-bitowy system wersji 7/8/10, 2 GB pamięci RAM, procesor dwurdzeniowy 1.33GHz, kamera internetowa USB (2Mpx z autofocusem)

Minimalne wymagania systemu:

System w wersji 4.1.2 lub nowszy, procesor dwurdzeniowy 1.2 GHz, tylna kamera

Minimalne wymagania systemu:

System w wersji 8 lub nowszej, iPhone 5S lub nowszy, iPad czwartej generacji lub nowszy