© 2020 BeCREO Technologies sp. z o.o.

Programowanie w szkole dla dzieci i młodzieży

Scottie Go! Edu to gra edukacyjna z interaktywnym kursem programowania dla dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat, zgodna z polską podstawą programową i zawierająca obudowę metodyczną.

Dla nauczycieli prowadzących zajęcia z programowania z naszą grą przygotowaliśmy pełne scenariusze lekcyjne, obejmujące wszystkie grupy wiekowe dla których gra jest przeznaczona. Zajęcia i kursy z programowania dla dzieci i młodzieży mogą być prowadzone według scenariuszy dla następujących grup wiekowych: 6-9, 9-12, 12-15. Wszystkie zadania pozwalają uczniom zdobyć podstawowe umiejętności niezbędne do nauki języków programowania.

Nauczyciel otrzyma od nas również karty pracy ucznia co pozwoli mu na ocenę jego wiedzy, umiejętności i kreatywności na każdym etapie nauki.

Nauka programowania ze Scottiem

Scottie Go! Edu to doskonały pomysł na zajęcia z programowania. Nasza gra to nie tylko nauka programowania dla dzieci i młodzieży ale również nauka logicznego myślenia, kreatywności, podejmowania decyzji, myślenia matematycznego i problemowego. Podczas prowadzonych zajęć uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu kodowania i uczą się podstawowych pojęć programistycznych takich jak: instrukcja prosta i złożona, parametr, pętla, instrukcja warunkowa, zmienne, funkcje.

Nauka programowania dla dzieci i młodzieży z naszą grą jest przyjazna dzięki zastosowania mechanizmu grywalizacji w 91 zadaniach na 10 poziomach trudności.

Język programowania dla dzieci

Jest wiele języków programowania, ale naukę programowania najlepiej rozpocząć od programowania blokowego. Uczymy dzieci programowania za pomocą specjalnych, kartonowych bloczków w kształcie puzzli z których tworzą one własne komendy programistyczne dla bohaterów gry. Pojazd Scottiego w wyniku awarii spada na ziemię a dzieci muszą pomóc mu go naprawić, żeby mógł wrócić do domu.

bloczki_scottie_go_edu_PL

Nauka programowania dla dzieci z kosmitą Scottiem

Zbieranie części zamiennych rozrzuconych na wszystkich kontynentach to zadania dla uczniów zawarte w aplikacji Scottie Go! EDU która służy również do zeskanowania rozwiązania ułożonego z bloczków.

Po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu, uczeń wybiera zadanie i układa program z bloczków, który jest jego rozwiązaniem (to programowanie aktywności Scottiego). Następnie skanuje ułożone bloczki wykonując zdjęcie lub rejestrując wideo. Scottie wykona na ekranie ułożony program. Każdy program rozpoczyna się od bloczka START i kończy bloczkiem KONIEC. Między nimi uczeń wstawia bloczki z poleceniami, z których część wymaga dodania parametru, np. ilości kroków, które bohater musi pokonać. Bloczki umożliwiają również wchodzenie w interakcje z dodatkowymi postaciami i obiektami. Jeśli program został ułożony poprawnie i Scottie wykona zadanie w aplikacji to na ekranie pojawią się 3 gwiazdki. Jeżeli na ekranie pojawią się 2 lub 1 gwiazdka, oznacza to, że program należy zoptymalizować. Aplikacja informuje o nieprawidłowym rozwiązaniu zadania i zachęca do jego poprawy aby przejść na kolejny poziom.

Taka kreatywna formuła gry łączy nowoczesny świat technologii z podstawowym kursem nauki programowania w celu osiągnięcia jak najlepszych umiejętności i zdobycia wiedzy niezbędnych do odkrywania kolejnych języków programowania.

Do rozpoczęcia przygody z nauką programowania potrzebny jest smartphone lub tablet do zainstalowania aplikacji Scottie Go! EDU oraz pudełko z grą Scottie Go! EDU. W każdym pudełku znajduje się klucz licencyjny pozwalający na zainstalowanie aplikacji na 3 urządzeniach. Jedno pudełko wystarcza dla 1-3 uczniów, którzy mogą korzystać z niego wspólnie.

Po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu, nie jest wymagany stały dostęp do Internetu podczas prowadzenia zajęć co sprawia, że mogą się one odbywać w dowolnym miejscu.

Pracę z grą można rozszerzyć o bloczki magnetyczne, które służą zwizualizowaniu rozwiązań zadań na tablicy magnetycznej i pomagają omówić je krok po kroku.

Programowanie dla dzieci na zajęciach

Zajęcia z programowania można prowadzić dzieląc uczniów na kilkuosobowe grupy. Każda grupa powinna mieć swoje pudełko z grą oraz urządzenie do skanowania bloczków.

Bohater gry i jej fabuła zapewniają zarówno ciekawą naukę jak i świetną zabawę nie tylko w szkole, ale też na warsztatach, zajęciach dodatkowych i pozalekcyjnych, kursach i w szkołach programowania.

Jesteśmy znanym zarówno w Polsce jak i na świecie producentem gier edukacyjnych do nauki programowania dla dzieci. Nasze produkty powstały w oparciu o wiedzę i doświadczenie  nauczycieli prowadzących zajęcia z nauki programowania dla dzieci i młodzieży. Uzyskaliśmy wiedzę od prowadzących warsztaty, kursy i szkoły programowania i przełożyliśmy ją na nasze gry edukacyjne.

Pudełko z grą Scottie Go! EDU zawiera:

  • 179 kartonowych klocków
  • Kod licencyjny
  • Organizer
  • Planszę do układania klocków
  • Instrukcję

Pracę ze Scottie Go! Edu możesz rozszerzyć o Bloczki Magnetyczne do programowania,
dzięki którym zaprezentujesz rozwiązania zadań całej klasie.

Minimalne wymagania systemu:

32- lub 64-bitowy system wersji 7/8/10, 2 GB pamięci RAM, procesor dwurdzeniowy 1.33GHz, kamera internetowa USB (2Mpx z autofocusem)

Minimalne wymagania systemu:

System w wersji 4.1.2 lub nowszy, procesor dwurdzeniowy 1.2 GHz, tylna kamera

Minimalne wymagania systemu:

System w wersji 8 lub nowszej, iPhone 5S lub nowszy, iPad czwartej generacji lub nowszy