© 2020 BeCREO Technologies sp. z o.o.

Gra planszowa – przygody z nauką kodowania

Scottie Go! Coding Adventures Eco Mission to gra łącząca w sobie rozrywkę z nauką podstaw kodowania. Gra łączy tradycyjną grę planszową z aplikacją. Dzieci uczą się podstaw programowania, rozwijają logiczne myślenie z przyjaznym kosmitą Scottim.

Uratuj zieloną planetę ucząc się jak sortować śmieci.

3.grafika z rozwiązaniem zadania
4.ekran sukcesu
2.ekran z rozwiązaniem zadania
1.ekran z zadaniem

Scottie przybywa na piękną zieloną planetę, pełną drzew i kwiatów. Odkrywa jednak, że planeta tonie w śmieciach. Scottie zwołuje mieszkańców i wzywa do wspólnych porządków. Gracze pomagają im posprzątać planetę, jednocześnie ucząc się o sortowaniu śmieci i ochronie środowiska. Scottie będzie w stanie kontynuować swoją podróż tylko jeśli wszystkie śmieci zostaną uprzątnięte.

Połączenie nauki oraz świetnej zabawy

Scottie Go! Coding Adventures Eco Mission stanowi świetną zabawę oraz naukę zarówno dla dzieci, które nie znały wcześniej Scottiego, jak i dla tych, które dobrze znają pozostałe gry z serii Scottie Go! Gracze odkrywać będą nowe bloczki do programowania, a także zadania z aplikacji Scottie Go! Coding Adventures. Gra dostępna jest w sześciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, włoskiej, hiszpańskiej oraz francuskiej.

Rozwój logicznego myślenia, nauka podstaw kodowania dla całej rodziny

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 9 roku życia, ale jest świetną rozrywką dla całej rodziny. Każdy znajdzie w niej ciekawe zadania i stworzy swój własny program. Dzieci uczą się podstaw kodowania, planowania oraz rozwiązywania skomplikowanych problemów, rozwijają myślenie przyczynowo-skutkowe, a także wspomaga rozwój cech motorycznych.

Gracze rozwiązują zadania, układając program ze specjalnych kartonowych bloczków do programowania, a następnie skanują je za pomocą aplikacji Scottie Go! Coding Adventures. Kosmita wykonuje na ekranie ruchy, które zaprogramowały dla niego dzieci. Dzieci przekonują się jak prosta i jednocześnie wciągająca jest nauka programowania oraz czy ułożony program jest prawidłowy.

eco mission

Odkryj wyjątkowe bloczki i naucz się podstaw kodowania

W aplikacji Scottie Go! Coding Adventures Eco Mission gracze odkrywają 47 zadań o wzrastającym poziomie trudności. Zadania zawierają liczne przygody. Gracz zapoznaje się z zadaniem i analizuje je. Planuje sekwencje poleceń, które sprawią, że Scottie w odpowiednim momencie podskoczy, ominie przeszkody, podniesie obiekt, uruchomi urządzenie, użyje teleportów i zrealizuje cele zadania. W grze wykorzystano technologię AR (Rozszerzona Rzeczywistość).

Po wykonaniu prawidłowo wszystkich zadań, Scottie, musi upewnić się, że zebrał wystarczającą ilość złota, aby wyprodukować procesor potrzebny do uruchomienia statku kosmicznego. Może kontynuować swoją kosmiczną przygodę.

Pudełko zawiera:

  • 129 kartonowych bloczków do układania programów
  • Kod licencyjny do zainstalowania aplikacji Scottie GO! Coding Adventures na 3 urządzeniach
  • Instrukcję obsługi w języku: polskim, angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim oraz niemieckim

Aplikacja Scottie Go! Coding Adventures Eco Mission zawiera 47 zadań.