© 2020 BeCREO Technologies sp. z o.o.

Gra planszowa – przygody z nauką kodowania

Scottie Go! Coding Adventures Digital Planet to gra łącząca w sobie rozrywkę z nauką podstaw kodowania. Gra łączy tradycyjną grę planszową z aplikacją. Dzieci uczą się podstaw programowania, rozwijają logiczne myślenie z przyjaznym kosmitą Scottim.

Rozszyfruj ze Scottim hasła i sprawdź co kryje się za sekretnymi drzwiami

3.ekran z poprawnie wykonanym zadaniem
1.ekran z zadaniem
2.ekran ze skanowaniem
4.ekran sukcesu

Scottie trafia na planetę starożytnej cywilizacji. Planeta wydaje się być opuszczona. Scottie znajduje porzucony sprzęt… to komputer binarny!  Gracze uczą się kodu binarnego i odkrywają bramki logiczne. Pomagają Scottiemu w ładowaniu jego pojazdu oraz rozszyfrowują hasła, aby otworzyć tajemnicze drzwi. Gdzie ich zaprowadzą? Gracze dowiedzą się do rozwiązaniu wszystkich zadań.

Rozwój logicznego myślenia, nauka podstaw kodowania dla całej rodziny

Scottie Go! Coding Adventures Digital Planet stanowi świetną zabawę oraz naukę zarówno dla dzieci, które nie znały wcześniej Scottiego, jak i dla tych, które dobrze znają pozostałe gry z serii Scottie Go! Gracze odkrywać będą nowe bloczki do programowania, a także zadania z aplikacji Scottie Go! Coding Adventures. Gra dostępna jest w sześciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, włoskiej, hiszpańskiej oraz francuskiej.

Połączenie nauki oraz świetnej zabawy

digital_planet

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 9 roku życia, ale jest świetną rozrywką dla całej rodziny. Każdy znajdzie w niej ciekawe zadania i stworzy swój własny program. Dzieci uczą się podstaw kodowania, planowania oraz rozwiązywania skomplikowanych problemów, rozwijają myślenie przyczynowo-skutkowe, a także wspomaga rozwój cech motorycznych.

Gracze rozwiązują zadania, układając program ze specjalnych kartonowych bloczków do programowania, a następnie skanują je za pomocą aplikacji Scottie Go! Coding Adventures. Kosmita wykonuje na ekranie ruchy, które zaprogramowały dla niego dzieci. Dzieci przekonują się jak prosta i jednocześnie wciągająca jest nauka programowania oraz czy ułożony program jest prawidłowy.

Odkryj wyjątkowe bloczki i naucz się podstaw kodowania

W aplikacji Scottie Go! Coding Adventures Digital Planet gracze odkrywają 47 zadań o wzrastającym poziomie trudności. Zadania zawierają liczne przygody. Gracz zapoznaje się z zadaniem i analizuje je. Planuje sekwencje poleceń, które sprawią, że Scottie w odpowiednim momencie podskoczy, ominie przeszkody, podniesie obiekt, uruchomi urządzenie, użyje teleportów i zrealizuje cele zadania. W grze wykorzystano technologię AR (Rozszerzona Rzeczywistość).

Po wykonaniu prawidłowo wszystkich zadań, Scottie, musi upewnić się, że zebrał wystarczającą ilość złota, aby wyprodukować procesor potrzebny do uruchomienia statku kosmicznego. Może kontynuować swoją kosmiczną przygodę.

Pudełko zawiera:

  • 129 kartonowych bloczków do układania programów
  • Kod licencyjny do zainstalowania aplikacji Scottie GO! Coding Adventures na 3 urządzeniach
  • Instrukcję obsługi w języku: polskim, angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim oraz niemieckim

Aplikacja Scottie Go! Coding Adventures Digital Planet zawiera 47 zadań.